17 лютого 2023року у Кленовецькій гімназії відбулося чергове засідання вчителів суспільно-гуманітарного циклу на тему «Розвиток творчої активності та творчих здібностей учнів на уроках».
Т. Переста, вчителька української мови та літератури, розповіла про критерії розвитку творчої активності та здібностей учнів на уроках. Зазначила, що здібний і творчо працюючий учень соціалізується в суспільстві набагато швидше, ніж пасивний учень з низьким творчим потенціалом. Що ж повинен зробити вчитель, щоб підняти планку бажання вчитися? Як мотивувати учнів до навчання? Вона використовує метод проектів, критичного мислення, а особистісно-орієнтований підхід дає можливість всім учням проявляти творчу активність, зацікавленість у кінцевому результаті. Такі методи дають учням поштовх до самостійної та групової роботи, адже можливість захистити проект і показує результат спільної творчої роботи учнів- учнів, учнів-батьків. А вчитель тут виступає просто наставником і помічником.
О.Меденці, вчителька історії та правознавства, доповіла про важливість формування життєвих навичок на уроках суспільно-гуманітарного циклу шляхом використання технології критичного мислення. Вона зазначила, що нова філософія освіти утверджує погляд на особистість як на найвищу цінність суспільства. Виховання повинно виходити з необхідності розвитку у дітей рис, які допоможуть реалізувати себе як члена суспільства, як неповторну індивідуальність зі своїми специфічними запитами, індивідуальними планами самореалізації, творення власної концепції життєтворчості. Головним знаряддям суспільства у вихованні особистості є школа. Саме вона повинна допомогти дитині визначитися не лише у тому, ким бути, а й у тому, яким бути. Головне — як жити, як влаштовувати свій індивідуальний спосіб життя, вибрати режим інтелектуального, емоційного навантаження, спосіб подолання труднощів і перешкод. Тому навчити учнів здобувати знання самостійно та вміти застосовувати їх для розв’язання нових пізнавальних і практичних завдань, сприяти учневі у здобутті комунікативних навичок, тобто здатності працювати у різноманітних групах, виконуючи всілякі соціальні ролі (лідера, виконавця, посередника тощо)- основне завдання технології критичного мислення. Навчити розширювати коло спілкування, знайомити з іншими культурами, різними точками зору на одну проблему, прищепити учням уміння користуватися дослідницькими прийомами: збирати необхідну інформацію, вміти її аналізувати з різних точок зору, висувати різні гіпотези, уміти робити висновки – головні завдання учителя. Учні стають більш вмотивованими до вивчення предмету, намагаються створити власне бачення вивчення предмету.
Переглянути весь
Comentarios