top of page

"Формування соціальної та громадянської компетентностей учнів як шлях до успішної самореалізації"


У Кленовецькій гімназії 21 березня 2023 року відбулося чергове засідання педагогічної ради на тему «Формування соціальної та громадянської компетентностей учнів як шлях до успішної самореалізації» з порядком денним:

1. Про досягнення та проблеми впровадження концепції Нова українська школа у 5 класі – виступ заступника директора з навчально-виховної частини Е. Рагель.

2. Сучасний вчитель: шляхи реалізації успіху: виступи вчителів, що атестуються у 2023 році.

3. Про стан ведення шкільної документації - виступ в.о. директора школи В. Мішко.

По першому питанню «Про досягнення та проблеми впровадження концепції Нова українська школа у 5 класі» слухали виступ заступника директора з навчально-виховної частини Е. Рагель, яка зосередила увагу членів педради на досягненнях і проблемах навчання учнів 5 класу НУШ. Зокрема, вона наголосила , що навчання у 5 класі здійснюється із впровадженням інноваційних підходів до структури та змісту навчання. Вчителі, які працюють з учнями цього класу встановили чіткі орієнтири, за якими учні розбудовують власні компетентності: здобувають знання, розвивають вміння та формують ставлення, самостійно обрали навчальну програму кожного курсу та склали календарно-тематичне планування.

Але поряд із цим є багато проблем із впровадження Нової української школи. Зокрема – це відсутність підручників та матеріально-технічної бази.

Ухвалили:

1. Педагогам школи:

1.1. Створити в межах своєї компетентності освітній простір, який має забезпечити доступність і комфортність сучасних умов навчання, розвитку та спілкування учасників освітнього процесу.

1.2. Продовжувати запроваджувати в практику роботи з дітьми основні аспекти взаємодії з учнями, окреслені Концепцією Нової української школи:

1.3. Використання в роботі інноваційних технологій, спрямованих на формування у дітей предметних і життєвих компетентностей і наскрізних умінь.

1.4. Забезпечення неупередженого та справедливого ставлення до кожного учня, без проявів будь-якої дискримінації і відзначаючи зусилля й успіхи всіх учнів на уроці.

1.5 Вибір методів викладання, заснованих на співпраці (ігри, проекти – соціальні, дослідницькі, експерименти, групові завдання тощо.

1.6. Будувати будь-який урок на основі компетентнісного підходу, який передбачає:

2. Заступнику директора з НВР Е. Рагель:

2.1. Надавати педагогам консультативну допомогу щодо реалізації основних аспектів Нової української школи в освітньому процесі.

2.2. Контролювати процес реалізації Концепції Нової української школи в ході освітнього процесу.

По другому питанню «Сучасний вчитель: шляхи реалізації успіху» слухали виступи вчителів, які атестуються у 2023 році, які показали свої орієнтири на тему, хто такий сучасний вчитель, розповідаючи про втілення своїх ідей щодо опрацювання певної педагогічної проблеми.

Зокрема Ольга Меденці вчитель історії і правознавства познайомила членів педради з питанням «Шляхи формування предметних компетентностей на уроках історії та правознавства»


Кристина Полончак – вчитель зарубіжної літератури та англійської мови , яка працює над питанням «Розвиток пізнавальної активності учнів на уроках з використанням інтерактивних методів навчання та ІКТ»



Люба Король – вчитель початкових класів розповіла про «Значення уроків Я досліджую світ для загального розвитку молодших школярів»



Ірина Шваб – вчитель хімії показала своє бачення "Формування творчих компетентностей як складова становлення успішної особистості школяра"



Магдалина Кохан – «Соціально-психологічна адаптація дітей з особливими освітніми потребами у шкільному просторі».



Всі вчителі показали себе сучасними педагогами, які обізнані з нормативно-правовими документами освіти, на високому рівні володіють сучасними методами викладання уроків, добре розуміються з учнями.

По другому питанню ухвалили:

1. Поширювати досвід роботи педагогічного колективу шляхом публікацій в фахових виданнях та на освітніх порталах, організації та участі у проведенні майстер-класів, семінарів-практикумів, методичних тижнів, науково-практичних конференцій тощо. Заступник директора з НВР, керівники ШМО

2. Досвід роботи з даної проблеми узагальнити у формі брошур та представити під час виставки педагогічної творчості. Заступник директора з НВР

3. Узагальнити і підготувати до публікації результати, отримані під час підготовки і проведення педагогічної ради. Заступник директора з НВР

По третьому питанню слухали директора школи В. Мішко про стан ведення шкільної документації, який познайомив присутніх з довідкою «Про ведення шкільної документації» та відповідним наказом.

Ухвалили

1. 1.Класоводам, класним керівникам, вчителям – предметникам:

1.2 Детально ознайомитися з методичними рекомендаціями МОН України, обл., управління освіти і науки.

1.3 Вивчити вказівки щодо ведення журналу;

1.4 Вказані недоліки, які були виявлені під час перевірки ведення класних журналів, усунути до 25.03.2023 року

2. Заступнику директора з НВР Еріці Рагель посилити контроль за роботою членів педагогічного колективу, щодо ведення класних журналів та іншої шкільної документації.

3. Звернути увагу класоводів та класних керівників щодо відповідності обліку відвідування учнями навчальних занять та довідками в особових справах учнів.

4. Усунути недоліки в веденні документації відповідно до нормативно-правової бази з питань охорони праці ( переглянути інструкції з охорони праці і т.д. ) до 01.04.2023 р.


 

Переглянути весь





126 переглядів

Comments


bottom of page