Україна пам’ятає…. Ми говоримо ці слова в листопаді, вшановуючи пам’ять мільйонів безневинних жертв голодомору 1932-1933 років.
З нагоди пам'ятної дати з учнями початкових класів на дуже високій ноті вчителі провели виховні години на тему: «Дітям про голодомор». Кожний клас виготовив своєрідні емблеми. Це свічки пам'яті, незабудки, ангелики, які відображають душі померлих під час голодомору. Діти були дуже вражені побаченим, на очах у багатьох виступили сльози співчуття.
Учні 8-9 класів Кленовецької гімназії відвідали бібліотеку сільського Будинку культури, де провели спільний захід "Розіп'ята душа на Хресті Всевишньої печалі".
Факти про страшну трагедію українського народу звучали з вуст ведучих Валентини Петерлик – завідуючої бібліотекою та Іванни Волосач – учениці 9 класу, голови учнівського самоврядування, які допомогли присутнім поринути у ті далекі і страшні 30-і роки минулого століття, коли українську націю намагалися знищити повністю. У своєму виступі ведучі розповіли, що Голодомор 1932–33 років є найбільшою історичною катастрофою України ХХ ст. Голодомор 1932–1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого більшовицькою владою терору голодом, тобто геноцидом. Познайомили присутні з свідченнями очевидців голодомору, доповнили розповідь рецептами страв, які готували та вживали нещасні для того, щоб вижити, закликали присутніх на заході замислитись над питанням – «Крихта хліба – багато це чи мало?». Діти прослухали розповідь про важкі часи голодомору, дізналися про закон про 5 колосків, переглянули відеоролик «Свіча пам'яті» та майстерно виконували поезії, які звучали як реквієм і засторога водночас, щоб не повторити помилок історії в майбутньому.
Завідуюча бібліотекою підготувала та представила своїм користувачам виставку – реквієм "Скорботний тридцять третій" та провела огляд книжкової виставки, щоб ще раз закликати кожного згадати ті трагічні для України 1932-1933 роки, наголосивши, що Голодомор як геноцид української нації мав колосальні тяжкі наслідки для українців. Проте навіть попри масштаби пережитої травми, втративши мільйони життів, Україна у минулому столітті довела: ми є нацією, яку не можна підкорити навіть тотальним штучно створеним голодом.
На завершення запалили свічки пам'яті та вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто загинув під час Голодомору 1932-1933 рр. Хочеться вірити, що подібні заходи допоможуть молоді усвідомити, що дух українців ніхто скорити не може, бо наша сила – в єдності. Пам’ятаймо про це!
А в суботу, 25 листопада запрошуємо кожну сім’ю о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку».
Переглянути все
Comments